M83-LFD1F2N18-0000-000
M83-LFD1F2N18-0000-000
Harwin’s Company Overview
M83-LFD1F2N18-0000-000
DigiKey Part Number
952-2990-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M83-LFD1F2N18-0000-000
Description
CONN RCPT 18POS CRIMP 22AWG GOLD
Detailed Description
18 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 22 AWG
EDA/CAD Models
M83-LFD1F2N18-0000-000 Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Wire Gauge
22 AWG
Number of Positions
18
Pitch
0.079" (2.00mm)