M80-4000000F2-02-PF5-00-000
DigiKey Part Number
952-M80-4000000F2-02-PF5-00-000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-4000000F2-02-PF5-00-000
Description
2 POS. FEMALE SIL 10AWG CABLE CO
Detailed Description
2 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Cup Gold 10 AWG
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M80-4000000F2-02-PF5-00-000 Models
Category
Number of Rows
1
Packaging
Bulk
Cable Termination
Solder Cup
Wire Gauge
10 AWG
Features
Jackscrews, Polarizing Key
Number of Positions
2
Pitch
0.157" (4.00mm)