M80-4000000F1-10-325-00-000
M80-4000000F1-10-325-00-000
Harwin’s Company Overview
M80-4000000F1-10-325-00-000
DigiKey Part Number
952-1651-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-4000000F1-10-325-00-000
Description
CONN RCPT 10P SOLDER 12AWG GOLD
Detailed Description
10 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Gold 12 AWG
Cable Termination
Solder
Packaging
Bulk
Wire Gauge
12 AWG
Features
Jackscrews
Number of Positions
10
Color
Black
Pitch
0.157" (4.00mm)