M80-4000000F1-06-325-00-000
M80-4000000F1-06-325-00-000
Harwin’s Company Overview
M80-4000000F1-06-325-00-000
DigiKey Part Number
952-1647-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-4000000F1-06-325-00-000
Description
CONN RCPT 6POS SOLDER 12AWG GOLD
Detailed Description
6 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Gold 12 AWG
Cable Termination
Solder
Packaging
Bulk
Wire Gauge
12 AWG
Features
Jackscrews
Number of Positions
6
Color
Black
Pitch
0.157" (4.00mm)