M80-4000000F1-04-329-00-000
DigiKey Part Number
952-M80-4000000F1-04-329-00-000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-4000000F1-04-329-00-000
Description
4 POS. FEMALE SIL 20AWG CABLE CO
Detailed Description
4 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp and Solder Gold 20 AWG
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M80-4000000F1-04-329-00-000 Models
Category
Number of Rows
1
Packaging
Bulk
Cable Termination
Crimp and Solder
Wire Gauge
20 AWG
Features
Jackscrews, Polarizing Key
Number of Positions
4
Pitch
0.157" (4.00mm)