M80-4000000F1-02-329-00-000
M80-4000000F1-02-329-00-000
Harwin’s Company Overview
M80-4000000F1-02-329-00-000
DigiKey Part Number
952-3532-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-4000000F1-02-329-00-000
Description
CONN RCPT 2POS SOLDER 20AWG GOLD
Detailed Description
2 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp and Solder Gold 20 AWG
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M80-4000000F1-02-329-00-000 Models
Cable Termination
Crimp and Solder
Packaging
Bulk
Wire Gauge
20 AWG
Features
Jackscrews
Number of Positions
2
Color
Black
Pitch
0.157" (4.00mm)