M300-FC70305F2-0150L
DigiKey Part Number
952-4005-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M300-FC70305F2-0150L
Description
CBL ASS 3MM F 3POS SNGL 150MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 0.492' (150.00mm, 5.91")
Category
Length
0.492' (150.00mm, 5.91")
Manufacturer
Harwin Inc.
Features
Polarizing Key, Screw Lock
Series
Color
White, Individual
Packaging
Bag
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Cable Termination
Crimp
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish
Gold
Number of Positions
3
Contact Finish Thickness
5.90µin (0.150µm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Pitch - Connector
0.118" (3.00mm)