M300-3240696M1
M300-3240696M1
Harwin’s Company Overview
M300-3240696M1
DigiKey Part Number
952-2527-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M300-3240696M1
Description
CONN PLUG HSG 6POS 3.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Rectangular Connectors - Housings Plug Green 0.118" (3.00mm)
EDA/CAD Models
M300-3240696M1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.118" (3.00mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bulk
Fastening Type
Threaded
Part Status
Active
Color
Features
Potting Wall
Contact Type
Male Pin
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Pitch
0.118" (3.00mm)