G125-2241696F1
G125-2241696F1
Harwin Gecko Screw-Lok Series | Digi-Key Daily
G125-2241696F1
DigiKey Part Number
952-3641-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-2241696F1
Description
CONN RCPT HSG 16POS 1.25MM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Green 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-2241696F1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Mfr
Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Bulk
Fastening Type
Screw Lock
Part Status
Active
Color
Green
Connector Type
Features
Jackscrews, Mounting Flange, Polarizing Key
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.049" (1.25mm)