1591XXTGY
DigiKey Part Number
HM1043-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1591XXTGY
Description
BOX PLASTIC GRAY 4.85"L X 3.28"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box ABS Gray Cover Included 4.853" L x 3.278" W (123.27mm x 83.26mm) X 2.392" (60.76mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1591XXTGY Models
Category
Design
Cover Included
Mfr
Material
Series
Color
Gray
Packaging
Bulk
Thickness
0.079" (2.01mm)
Part Status
Active
Features
Flame Retardant, PCB Supports
Container Type
Box
Ratings
Size / Dimension
4.853" L x 3.278" W (123.27mm x 83.26mm)
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Height
2.392" (60.76mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Area (L x W)
15.9in² (103cm²)