1591XXTBK | |
|---|---|
DigiKey Part Number | HM1042-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1591XXTBK |
Description | BOX PLASTIC BLK 4.85"L X 3.28"W |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Box ABS Black Cover Included 4.853" L x 3.278" W (123.27mm x 83.26mm) X 2.392" (60.76mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 1591XXTBK Models |
Category | Design Cover Included |
Mfr | Material |
Series | Color Black |
Packaging Bulk | Thickness 0.079" (2.01mm) |
Part Status Active | Features Flame Retardant, PCB Supports |
Container Type Box | Ratings |
Size / Dimension 4.853" L x 3.278" W (123.27mm x 83.26mm) | Material Flammability Rating UL94 V-0 |
Height 2.392" (60.76mm) | Shipping Info Shipped from DigiKey |
Area (L x W) 15.9in² (103cm²) | Base Product Number |