TG89-2006NXRLTR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
50µH, 200µH LAN 10 Base-T Pulse Transformer 1CT:2CT Transmitter, 1:1 Receiver Surface Mount
TG89-2006NXRLTR
DigiKey Part Number
5843-TG89-2006NXRLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG89-2006NXRLTR
Description
SMD ISOLATION MODULE
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inductance
50µH, 200µH
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
1.100" L x 0.480" W (27.94mm x 12.19mm)
Height - Seated (Max)
0.230" (5.84mm)