E24GA-T-CW180-N
DigiKey Part Number
2632-E24GA-T-CW180-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E24GA-T-CW180-N
Description
2.4" TFT TRANSFLECTIVE MCU
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transflective Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 8/9/16/18-Bit MCU 2.4" (60.96mm) 240 x 320
Category
Diagonal Screen Size
2.4" (60.96mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
36.72mm W x 48.96mm H