E20RA-FW700-N
DigiKey Part Number
2632-E20RA-FW700-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E20RA-FW700-N
Description
2.0" TFT IPS SUNLIGHT READABLE
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 8/9/16/18-Bit MCU, 16/18-Bit RGB, 3/4-SPI 2" (50.80mm) 320 x 240
Category
Diagonal Screen Size
2" (50.80mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
40.80mm W x 30.60mm H