PSB50W-1400-34 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ERP Power, LLC
In Stock: 0
Datasheet
1.4A 23 ~ 34V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
PSB50W-1400-34
DigiKey Part Number
PSB50W-1400-34-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSB50W-1400-34
Description
LED DRIVER
Detailed Description
Category
Current - Output (Max)
1.4A
Power (Watts)
48 W
Packaging
Bulk
Features
OCP, OTP, SCP
Efficiency
90%
Size / Dimension
3.93" L x 1.02" W x 0.93" H (99.8mm x 26.00mm x 23.7mm)
Approval Agency
CB, CE, cULus
Voltage - Input (Min)
120VAC
Voltage - Input (Max)
277VAC
Base Product Number
Voltage - Output
23 ~ 34V