PSB50W-1400-34-S
DigiKey Part Number
1800-PSB50W-1400-34-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSB50W-1400-34-S
Description
POWER SUPPLY LED DIMMING 34V
Detailed Description
1.4A 23 ~ 34V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Category
Current - Output (Max)
1.4A
Power (Watts)
48 W
Packaging
Box
Active
Operating Temperature
90°C
Efficiency
90%
Size / Dimension
3.88" L x 1.03" W x 0.86" H (98.5mm x 26.2mm x 21.9mm)
Approval Agency
CB, CE, cULus, FCC
Voltage - Input (Min)
120VAC
Voltage - Input (Max)
277VAC
Base Product Number
Voltage - Output
23 ~ 34V