TSX-3225 40.0000MF20X-K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
40 MHz ±10ppm Crystal 10pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
TSX-3225 40.0000MF20X-K
DigiKey Part Number
114-TSX-322540.0000MF20X-K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 40.0000MF20X-K
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
40 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)