TSX-3225 27.1200MF10Z-K3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
27.12 MHz ±10ppm Crystal 10pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
TSX-3225 27.1200MF10Z-K3
DigiKey Part Number
TSX-322527.1200MF10Z-K3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 27.1200MF10Z-K3
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
TSX-3225 27.1200MF10Z-K3 Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Frequency
27.12 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)