B41866D5478M000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 477
4700 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 23mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C
B41866D5478M000
DigiKey Part Number
B41866D5478M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B41866D5478M000
Description
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B41866D5478M000 Models
Category
Mfr
Ratings
Bulk
Ripple Current @ High Frequency
3.638 A @ 100 kHz
Part Status
Active
Impedance
22 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Voltage - Rated
25 V
Height - Seated (Max)
1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
23mOhm @ 100kHz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 125°C
Package / Case
Radial, Can
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C