B32652A4683J000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 2 474
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
0.068 µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32652A4683J000
DigiKey Part Number
495-1310-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32652A4683J000
Description
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32652A4683J000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
200V
Applications
Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Voltage Rating - DC
400V