B32529D5335J289 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 4 245
Datasheet
3.3 µF Film Capacitor 32V 50V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32529D5335J289
DigiKey Part Number
495-B32529D5335J289CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B32529D5335J289TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529D5335J289
Description
CAP FILM 3.3UF 5% 50VDC RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32529D5335J289 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Part Status
Last Time Buy
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
32V
Voltage Rating - DC
50V