ECX-L35CM-50.000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
SiTime
SiTime
50 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
ECX-L35CM-50.000
DigiKey Part Number
ECX-L35CM-50.000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-L35CM-50.000
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECX-L35CM-50.000 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
18mA
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)