ECS-327TXO-33-TR
DigiKey Part Number
XC3158TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC3158CT-ND - Cut Tape (CT)
XC3158DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-327TXO-33-TR
Description
XTAL OSC TCXO 32.7680KHZ 3.3V SM
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz TCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-327TXO-33-TR Models
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±5ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
1.37µA
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.129" L x 0.098" W (3.28mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)