ECS-327TXO-2012-33-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-327TXO-2012-33-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-327TXO-2012-33-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-327TXO-2012-33-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-327TXO-2012-33-TR
Description
XTAL OSC TCXO 32.7680KHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz TCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±5ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2µA
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.2)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)