ECS-.327-12.5-13X
DigiKey Part Number
X1124-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-.327-12.5-13X
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 35 kOhms Cylindrical Can, Radial
EDA/CAD Models
ECS-.327-12.5-13X Models
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Mounting Type
Through Hole
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.083" Dia x 0.244" L (2.10mm x 6.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)