R2E133-BH66-05
DigiKey Part Number
381-3112-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2E133-BH66-05
Description
AC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Motorized Impellers 230VAC Round - 133mm Dia Ball
Category
Power (Watts)
27.00W
Manufacturer
ebm-papst Inc.
RPM
3300 RPM
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP44
Part Status
Active
Operating Temperature
-13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Voltage - Rated
230VAC
Approval Agency
CCC, CE, EAC
Size / Dimension
Round - 133mm Dia
Weight
1.5 lbs (680.4 g)
Width
91.00mm
Current Rating (Amps)
0.130A