P036-015-15A
DigiKey Part Number
95-P036-015-15A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P036-015-15A
Description
POWER EXTENSION CORD, C19 TO C20
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15.00' (4.57m) Power Cord Black IEC 320-C19 To IEC 320-C20 SJT
Wire Gauge
14 AWG
Packaging
Box
Length
15.00' (4.57m)
Voltage Rating
250V
Current Rating (Amps)
15A
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C