AZ23C12-7-F
DigiKey Part Number
AZ23C12-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
AZ23C12-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
AZ23C12-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AZ23C12-7-F
Description
DIODE ZENER ARRAY 12V SOT-23-3
Detailed Description
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 12 V 300 mW ±5% SOT-23-3
Category
Power - Max
300 mW
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
12 V
Tolerance
±5%