CWR-227-10-0203
DigiKey Part Number
CKC10S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR-227-10-0203
Description
CONN RCPT 10POS IDC TIN
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin
Category
Number of Rows
2
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Features
Feed Through, Polarizing Key
Contact Finish
Tin
Number of Positions
10
Pitch
0.100" (2.54mm)