CWR-227-10-0000
DigiKey Part Number
CKC10G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR-227-10-0000
Description
CONN RCPT 10POS IDC GOLD
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Features
Feed Through, Polarizing Key
Number of Positions
10
Pitch
0.100" (2.54mm)