185684J50RFA-F is available for purchase but is not normally stocked.
TDK
In Stock: 300
0.68 µF Film Capacitor 30V 50V Polyester, Metallized Radial
185684J50RFA-F
DigiKey Part Number
185684J50RFA-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
185684J50RFA-F
Description
CAP FILM 0.68UF 5% 50VDC RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
185684J50RFA-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
30V
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - DC
50V