184274J63RAB-F is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
0.27 µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Metallized Radial
184274J63RAB-F
DigiKey Part Number
184274J63RAB-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
184274J63RAB-F
Description
CAP FILM 0.27UF 5% 63VDC RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
184274J63RAB-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.413" L x 0.138" W (10.50mm x 3.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
40V
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
63V