Image for 15380-10PG-326 is not available
15380-10PG-326
DigiKey Part Number
15380-10PG-326-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15380-10PG-326
Description
CONN RCPT MALE 10POS GOLD CRIMP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.260" ~ 0.300" (6.60mm ~ 7.62mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C