Image for 13380-10SG-326 is not available
13380-10SG-326
DigiKey Part Number
13380-10SG-326-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13380-10SG-326
Description
CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.260" ~ 0.300" (6.60mm ~ 7.62mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C