Image for 13280-18SG-326 is not available
13280-18SG-326
DigiKey Part Number
13280-18SG-326-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13280-18SG-326
Description
CONN PLUG FMALE 18POS GOLD CRIMP
Detailed Description
18 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Number of Positions
18
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.260" ~ 0.300" (6.60mm ~ 7.62mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C