3321-20-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
1175-3321-20-1-0500-003-1-TS-ND
1175-3321-20-1-0500-003-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3321-20-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG YELLOW
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Yellow 600V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.100" (2.54mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Jacket (Insulation) Thickness
0.032" (0.81mm)
Part Status
Active
Length
500.0' (152.4m)
Cable Type
Voltage
600V
Wire Gauge
Operating Temperature
150°C