3321-20-1-0500-010-1-TS | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1175-3321-20-1-0500-010-1-TS-ND 1175-3321-20-1-0500-010-1-TS-DS-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 3321-20-1-0500-010-1-TS |
Description | HOOK-UP STRND 20AWG VIO FOOT |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Violet 600V 500.0' (152.4m) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Jacket (Insulation) Material |
Mfr | Jacket (Insulation) Diameter 0.100" (2.54mm) |
Packaging Spool Digi-Spool®, Continuous Spool | Jacket (Insulation) Thickness 0.032" (0.81mm) |
Part Status Active | Length 500.0' (152.4m) |
Cable Type | Voltage 600V |
Wire Gauge | Operating Temperature 150°C |