3239-24-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN120G-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3239-24-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG GRN 25'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Green 3000V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.075" (1.90mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.025" (0.63mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
3000V
Cable Type
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C