3239-24-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN120G-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3239-24-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG GRN 500'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Green 3000V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.075" (1.90mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.025" (0.63mm)
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
3000V
Cable Type
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C