3132-22-1-2000-001-1-TD
DigiKey Part Number
1175-2677-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-22-1-2000-001-1-TD
Description
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 10'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire Solid Black 300V 10.00' (3.05m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.059" (1.50mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
10.00' (3.05m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Conductor Strand
Solid
Additional Resources
In-Stock: 17
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V GRN 10'
In-Stock: 0
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V WHT 10'
In-Stock: 1
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V RED 10'
In-Stock: 4
Alternate Length
HOOK-UP SOLID 22AWG BLACK
In-Stock: 16000
HOOK-UP SOLID 22AWG BLK 100'
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 5'
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 13
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 50'