1569-22-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN532L-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-22-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" Blue 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
17/0.0063"
Additional Resources
In-Stock: 0 Feet
Check Lead Time
Request Stock Notification
Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRAND 22AWG BLACK
In-Stock: 171634
HOOK-UP STRND 22AWG WHT 500'
In-Stock: 15319
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 500'
In-Stock: 31
HOOK-UP STRND 22AWG RED 500'
In-Stock: 29
HOOK-UP STRND 22AWG BRN
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 100'
In-Stock: 91
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 50'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 25'