3122-20-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN323L-500-ND
1175-3122-20-1-0500-005-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3122-20-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 7/0.0126" Blue 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.083" (2.11mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Series
Length
500.0' (152.4m)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
300V
Part Status
Active
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C
Conductor Strand
7/0.0126"
Additional Resources
In-Stock: 3 000 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Spool
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK
In-Stock: 2496
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE
In-Stock: 1500
HOOK-UP STRND 20AWG YELLOW
HOOK-UP STRND 20AWG RED
HOOK-UP STRND 20AWG BRN
Alternate Length
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 11
HOOK-UP STRND 20AWG BLU 100'
In-Stock: 6
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLU 50'