300-30-26-GR-0250F
DigiKey Part Number
CN215GR-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
300-30-26-GR-0250F
Description
CBL RIBN 26COND 0.025 GRAY 250'
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Gray 26 Conductors 0.025" (0.64mm) Flat Cable 250.0' (76.20m)
Ribbon Thickness
0.026" (0.66mm)
Packaging
Spool
Ribbon Width
0.650" (16.51mm)
Voltage
150 V
Number of Conductors
26
Operating Temperature
105°C
Conductor Material
Copper, Bare
Wire Gauge
30 AWG
Insulation Resistance
100MOhms
Conductor Strand
7 Strands / 38 AWG