21458-22-2-0500-0102-1-TS
DigiKey Part Number
CN190BW-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
21458-22-2-0500-0102-1-TS
Description
CABLE 2COND 22AWG BLK/WHITE 50'
Customer Reference
Detailed Description
2 Conductor Multi-Conductor Cable Black, White 22 AWG 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.126" (3.20mm)
Packaging
Spool
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Jacket Color
Black, White
Cable Type
Ratings
UL Style 21458
Number of Conductors
2
Voltage
300 V
Wire Gauge
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C
Conductor Strand
17/0.0063"
Jacket (Insulation) Thickness
0.0150" (0.381mm)