21458-22-2-0500-0102-1-TS
DigiKey Part Number
CN190BW-500-ND
1175-21458-22-2-0500-0102-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
21458-22-2-0500-0102-1-TS
Description
CABLE 2COND 22AWG BLK/WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enter Number of Feet in Order Quantity - 2 Conductor Multi-Conductor Cable Black, White 22 AWG
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.126" (3.20mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Jacket Color
Black, White
Cable Type
Ratings
UL Style 21458
Number of Conductors
2
Voltage
300 V
Wire Gauge
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C
Conductor Strand
17/0.0063"
Jacket (Insulation) Thickness
0.0150" (0.381mm)