1672-22-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN350W-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1672-22-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG WHT 100'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" White 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.098" (2.48mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
17/0.0063"
Additional Resources
In-Stock: 3
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 100'
In-Stock: 16
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 100'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 100'
In-Stock: 7
HOOK-UP STRND 22AWG BRN 100'
In-Stock: 2
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE
In-Stock: 1500
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 16
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 50'