1332-22-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN111L-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-22-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 25'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 19/0.0063" Blue 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
19/0.0063"
Ratings
UL Style 1332
Conductor Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 6
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 7
HOOK-UP STRND 22AWG 300V GRN 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG 300V RED 25'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 0
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 100'
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 50'