1332-22-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN111L-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-22-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 19/0.0063" Blue 300V 500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C
Conductor Strand
19/0.0063"
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 500'
In-Stock: 25
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE
In-Stock: 0
Unit Price:
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 500'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 22AWG BRN
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG GREEN
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 100'
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 6
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 50'