1330-22-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN107R-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-22-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG RED 25'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0100" Red 600V 25.00' (7.62m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C