1330-22-1-0500-004-1-TS is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 11
Datasheet
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 140
Datasheet
22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0100" Red 600V 100.0' (30.5m)
1330-22-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN107R-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-22-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100'
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C